Jak sestavit úspěšně motivační dopis?

Obrázek ze článku

Pro personalistu je motivační dopis velmi efektivní nástroj, který mu usnadňuje výběr vhodného kandidáta. Vy se zase můžete optimálně sestaveným motivačním dopisem velmi přiblížit přijetí do zaměstnání.

Napsal dne: 01.08.2010 | Autor: eXtra-Práce.cz

Někteří zaměstnavatelé požadují vedle zaslání životopisu tak motivační dopis. Vy tak dostáváte do rukou účinný prostředek, jak přesvědčit potencionálního zaměstnavatele od svých profesních i osobnostních kvalitách. Správně sestavený motivační dopis Vás může velmi přiblížit získání zaměstnání. Pro personalistu je motivační dopis velmi efektivní nástroj, který mu usnadňuje výběr vhodného kandidáta. Ze samotného životopisu totiž nemůže vyčíst až tak mnoho. Pouze si ověří, že splňujete formální předpoklady k vykonávání daného zaměstnání. Motivační dopis má při rozhodování, jestli Vás přizvat k osobnímu pohovoru, velkou váhu. Můžete tak díky němu mnoho získat, ale také mnoho ztratit. Na to byste měli vždy při jeho sestavování myslet. Z hlediska obsahu je motivační dopis velmi formálním typem textu. Není v něm místo na slovní exhibice, ironii či odlehčený tón. Při jeho tvorbě se obvykle předpokládá použítí několika ustálených frází. To však neznamená, že by měl být motivační dopis nezáživné čtení. Do rukou dostáváte velmi účinnou zbraň, kterou ovšem musíte umět využít. Máte jedinečnou šanci prokázat, že o nabízenou práci opravdu stojíte, máte k jejímu úspěšnému vykonávání všechny předpoklady a budete pro zaměstnavatele ideální volbou. Již tady si může zaměstnavatel ověřit, jak umíte argumentovat a „prodat“ své dovednosti.

Co by měl motivační dopis obsahovat? - informace, jak jste se o pracovní nabídce dozvěděli - důvody, proč jste právě vy vhodným kandidátem - stručné seznámení s vašimi pracovními zkušenostmi - vytáhněte svůj zatím největší kariérní úspěch - zakončete s přáním, že se těšíte na osobní pohovor


Další články

Obrázek ze článku

Jak napsat správně životopis

Životopis je Vaší vizitkou a první informací, kterou o sobě poskytujete potencionálnímu zaměstnavateli. číst více »

Napsal dne: 27.07.2010 | Autor: eXtra-Práce.cz
Obrázek ze článku

Jaké otázky nejčastěji kladou personalisté?

Na pohovorech můžete očekávat určitý okruh otázek, které se budou neustále opakovat. Proto se Vám určitě vyplatí si na ně předem připravit odpovědi. číst více »

Napsal dne: 01.08.2010 | Autor: eXtra-Práce.cz