Jak si hledat práci?

Obrázek ze článku

Každého jednou potkají chvíle, kdy nemůže sehnat adekvátní práci. Důležité je být aktivní a využít každé příležitosti.

Napsal dne: 01.08.2010 | Autor: eXtra-Práce.cz

Hledat práci byste měli hned na několika „frontách“ najednou. Rozprostřete své sítě v personálních agenturách, ve svém okolí nebo nabízejte své zkušeností přímo ve firmách. Pravidelně navštěvujte pracovní internetové servery.


// BUĎTE AKTIVNÍ, SNAŽTE SE VYUŽÍT KAŽDÉ PŘÍLEŽITOSTI //


 Především však buďte aktivní a neházejte flintu do žita, pokud na Váš zaslaný životopis nikdo nezareaguje. HR oddělení společností často obdrží desítky i stovky životopisů. Je sice považováno za slušnost odpovědět každému uchazeči o zaměstnání, bohužel se tak neděje vždy. // SJEDNEJTE SI SCHŮZKU V PERSONÁLNÍ AGENTUŘE, PTEJTE SE PŘÁTEL // To, že jste nebyli právě teď úspěšný, však neznamená, že jste neschopní. Kandidátů na nabízenou pozici se stejným vzděláním i zkušenostmi může být opravdu velmi mnoho. Potom již rozhodují detaily a aspekty, které jen stěží ovlivníte. V neposlední řadě, odmítnutí nemusí znamenat, že na danou práci prostě nemáte. Někdy se může zaměstnavatel naopak obávat, že jste až příliš zkušení a budete požadovat až příliš vysoký plat.


// NĚKOLIK ODMÍTNUTÍ NEZNAMENÁ, ŽE JSTE NESCHOPNÍ //


 Důležité je být každý den aktivní a jít práci „naproti“. Obzvláště v časech ekonomické nestability nebo rovnou celosvětové finanční krize, je složité v tak obrovské konkurenci ostatních uchazečů o zaměstnání uspět.


// NABÍZEJTE SVÉ ZKUŠENOSTI NAPŘÍMO, OSTYCH NENÍ NA MÍSTĚ // 


Pracovních míst se objevuje ve všech oborech méně. Menší je tedy zákonitě i pravděpodobnost úspěchu. Možná budete muset na čas slevit ze svých nároků. Možná budete muset pracovat na pozici, která rozhodně nepatří mezi vaše vysněné. Vše je ale lepší, než mít ve svém životopise několikaměsíční pauzu způsobenou nezaměstnaností. Na druhou stranu, stálé střídání zaměstnání není úplně ideální lákadlo pro další zaměstnavatele.


 // NEČEKEJTE, ŽE NA SVŮJ ŽIVOTOPIS VŽDY OBDRŽÍTE REAKCI //


Další články

Obrázek ze článku

Jak napsat správně životopis

Životopis je Vaší vizitkou a první informací, kterou o sobě poskytujete potencionálnímu zaměstnavateli. číst více »

Napsal dne: 27.07.2010 | Autor: eXtra-Práce.cz
Obrázek ze článku

Jaké otázky nejčastěji kladou personalisté?

Na pohovorech můžete očekávat určitý okruh otázek, které se budou neustále opakovat. Proto se Vám určitě vyplatí si na ně předem připravit odpovědi. číst více »

Napsal dne: 01.08.2010 | Autor: eXtra-Práce.cz